Кожна електронна сигарета має бак для розчину з нікотином та ароматизаторами. Жижа під дією високої температури в баку перетворюється на пару, це принцип роботи всіх вейпів. Склад рідини однаковий для всіх типів жиж: пропіленгліколь, гліцерин, нікотин, смакоароматичні добавки. Винятком може бути нікотин, тоді жижа буде повністю безнікотиновою з маркуванням 0 nikotin. За що відповідає кожен інгредієнт?

C₁₀H₁₄N₂ – очищений натуральним або синтетичним способом нікотин.
Пропіленгліколь – харчовий розчинник смакових добавок, дає яскраву смакопередачу та удар по горлу.
Рослинний гліцерин – відповідає за утворення та густоту пари, пом'якшує удар по горлу.
Смакові добавки та ароматизатори – надають насичений яскравий смак та аромат пари, саме вони зробили вейпінг настільки популярним.

Нікотин в електронних сигаретах може бути двох типів: синтетичний сольовий salt та натуральний органічний лужний freebase. 

Різниця між сольовим та органічним нікотином

Головна відмінність між сіллю та органікою саме в обробці нікотину. Першою з'явилася натуральна органічна рідина, пізніше для pod-систем за допомогою кількох кислот з натурального нікотину почали синтезувати максимально очищений розчин солей і називати його «сольовий». У них різний рівень pH, тому вони по-різному засвоюються при парінні. Насичення органічним та сольовим нікотином настає з різною швидкістю і ефект ТХ (удару по горлу) проявляється по-різному.

Сіль і органіка використовуються в різних концентраціях і на різних типах вейпів, і це важливо враховувати, щоб отримати потрібний ефект від паріння без передозування. Зараз сольова рідина стає все більш поширеною серед вейперів, завдяки простим у використанні подам і одноразовим електронним сигаретам.

Якщо детальніше говорити про різницю між сольовим та органічним нікотином, то можна порівняти ще кілька моментів:

Концентрація нікотину в жижі. Максимальна міцність лужної органіки не досягає 18 мг/мл, а концентрація солі у рідині може досягати 50 мг/мл. Однозначно, сольова жижа міцніша за органічну і в розчині, і в парі, проте її не завжди можна використовувати аналогічно органіці на одних і тих же девайсах.

Рівень pH. Рівень кислотності очищеного синтетичним шляхом сольового нікотину 6-7 ближче фізіологічно до рівня pH крові і це прискорює засвоєння цієї речовини людським організмом. Натуральний органічний нікотин засвоюється повільніше через більш високий pH 11 та довше втамовує нікотиновий голод. Саме тому органічну жижу потрібно довше парити.

Сольова жижа: всі плюси та мінуси salt

Сольова рідина для вейпу це головний елемент pod-систем та одноразових електронних сигарет. Солі нікотину були синтезовані спеціально для таких малопотужних подів і поступово стають популярнішими за органічну рідину для вейпу.

Звідки береться сольовий нікотин? Зі звичайного нікотину. Натуральний органічний обробляють за допомогою однієї з кількох кислот: бензойної, молочної, левулінової, піровиноградної або саліцилової. Кислота знижує значення pH розчину і рідина набуває нових властивостей. «Соловий» нікотин швидко всмоктується в кров, і при цьому діє на організм набагато активніше за органіку. На упаковці такий нікотин має маркування Salt або Salt Nicotine.

Плюси сольової рідини:

- Найменший удар по горлу, без кашлю.
- Швидко накурює, за 2-3 тяги.
- Менше витрачається, 1-2 флакони по 30 мл на місяць.
- Використовується в одноразках, які не потребують обслуговування.
- Привертає менше уваги через меншу кількість пари.
- Дає легкий перехід з паління сигарет на паріння вейпу.
- Міцна сіль підійде затятим курцям, які звикли багато курити.
- Ідеально підходить для зручних та простих у використанні pod-систем.
- Безпечніше звичайних цигарок.

Мінуси сольового нікотину:

- Потрібно контролювати свою норму та вчасно зупинятися, щоб не отримати передозування, особливо після органіки, або якщо робите кілька частих глибоких тяг.
- Звичка до нікотину розвивається швидше.
- Різко піднімається тиск. Якщо ця проблема у вас вже була, слід парити рідину з меншою міцністю.
- Картриджі потрібно міняти частіше.

 

Органічна рідина: всі плюси та мінуси freebase nicotine

Органічний нікотин має багато назв – органіка, луг, лужний, натуральний, звичайний нікотин, вільний, нікотинова основа чи база. Натуральний freebase nicotine із листя тютюну має лужний pH (10-11), тому його прийнято називати звичайним «лужним». Рідини з органічним нікотином мають невисоку концентрацію нікотину, тому використовуються на найпотужніших вейпах.

Плюси органічної рідини

- Повільний вейпінг, 2-3 хвилини.
- Менше нікотину надходить до організму.
- Більше м'якої пари, можна пробувати всі вейперські фокуси з клубами пари.
- Використовується на потужних вейпах із великою кількістю налаштувань.
- Менше концентрація ароматизаторів, менший ризик алергії.
- Повільне звикання до міцності.
- Підійде людям із невеликою нікотиновою залежністю.
- М'якше діє на організм через меншу міцність.
- Легше відмовитись від вейпінгу нікотинових рідин.
- Випарники живуть довше.
- Безпечніше звичайних цигарок.

Мінуси органічної рідини

- Висока концентрація дратує горло до кашлю.
- Менша концентрація нікотину.
- Жижа швидко витрачається.
- Швидше окислюється.
- Вимагає багато енергії та потужних вейпів.

Скільки нікотину у сигаретах?

Це головне питання курців, які бажають перейти на електронні сигарети. Це залежить від міцності звичайних сигарет, які ви курите зараз, міцності та типу майбутньої рідини для вейпу. Якщо дуже приблизно, можна орієнтуватися на такі середні цифри споживання нікотину з сигарет:

Курю іноді - до 5 сигарет на день / від 3 до 6 мг нікотину.
Помірний курець – 5-10 сигарет на день/від 6 до 12 мг нікотину.
Затятий курець - 10-20 сигарет на день/від 12 до 16 мг нікотину.
Обирайте міцність рідини електронної сигарети за звичайною кількістю сигарет, що викурюються вами щодня.

Скільки нікотину в жижі?

Рівень нікотину в рідині для вейпу повинен відповідати вашим особистим звичкам та девайсу, який ви парите. Новачки можуть парити нульовки - рідини з концентрацією нікотину 0 мг/мл, повністю безнікотинові, просто заради смакової різноманітності та релаксу. Слід пам'ятати, що сольові рідини спочатку набагато міцніші за органічні та їх краще парити на електронних сигаретах відповідної потужності, щоб отримати саме той ефект, на який розраховано ваш пристрій, з правильною для нього жижою.

Для людей, що палять, зазвичай, рекомендують починати з нікотинових рівнів від 3 до 6 мг/мл. Якщо ви курите більше пачки на день, то ваш звичний рівень нікотину буде вищим за 16 мг на добу і вам потрібна міцна рідина для вейпу.

 

Міцність сольової рідини для pod систем

Не забувайте, що сольовий нікотин діє швидше за звичайні сигарети рази в три, і достатньо всього 2-3 затяжки. Без знання особливостей сольової рідини та звички акуратно парити, можна захопитися і отримати передозування. Сольовий нікотин діє швидко і м'яко, тому ми рекомендуємо навіть затятим курцям починати з меншої міцності, щоб освоїтися з особливостями сольового вейпінгу і далі, з особистого досвіду, змінювати міцність жижі під потрібний рівень. Таку ж рекомендацію ми дамо і вейперам, які переходять із органічної рідини на сольову. Не потрібно робити глибокі довгі затяжки при парінні солі. Ви і самі можете отримати передозування, і випарник може постраждати – підгорить, і тоді потрібно буде міняти все одразу: картридж, випарник та рідину, або навіть доведеться викинути одноразову електронку! Не поспішайте, парьте з паузами і все буде гаразд.

Перекладаємо звичайний нікотин із сигарет у сольовий:
3 мг = 20 мг сольового – легка рідина для вейпу.
6 мг = 35 мг сольового – середні за міцністю рідини.
12мг = 50 мг сольового - міцні за міцністю рідини.

Міцність органічної рідини для вейпу

Концентрація органічного нікотину ділить жижі на дуже легкі 1-3 мг/мл 0,3%, легкі 3-6 мг/мл 0,6%, середні 6-12 мг/мл 1,2% та міцні 12-24 мг/мл 1 2-24%. Ще є повністю безнікотинові жижі.

Як впливає пропорція пропіленгліколю PG та гліцерину VG?

Співвідношення пропіленгліколю PG та рослинного гліцерину VG у рідині для вейпу помітно впливає на комфорт від паріння. Пропіленгліколь імітує удар по горлу, а гліцерин пом'якшує тротхіт. Пропіленгліколь дає яскравий насичений смак, а гліцерин регулює густину пари. Тут є ще один неочевидний момент - густота рідини повинна підходити вашому пристрою, занадто рідка жижа при нагріванні може підтікати всередину девайса та зашкодити.

Як вибрати правильне співвідношення VG/PG для жижі?

Що таке 70/30 чи 50/50? Як зрозуміти, яке співвідношення гліцерину та пропіленгліколю необхідне для вашого для девайсу? Найчастіше, виробники в pod-системи заливають сольову рідину з пропорцією 50/50, а потужні вейпи рекомендують заправляти органічною зі стандартним співвідношенням VG/PG 70/30, так буде більше пари. У девайси середньої потужності рекомендуємо заправляти рідину на органічному нікотині 60/40 з перевагою у бік VG.

Яка пропорція краща для потужного вейпу?

Це залежить від того, який ефект ви хочете отримати. Стандартна пропорція VG/PG у 70/30 дає велику кількість пари та дуже м'який смак. Гліцерин до 80 та пропіленгліколь 20% – рідина буде дуже густа, нею можна заправляти дуже потужні вейпи. Пропіленгліколь до 95% PG дасть максимально яскравий смак та аромат, але ви отримаєте гарний, до кашлю, удар по горлу. Експериментуйте із співвідношенням, потужні вейпи кращі можливістю налаштування під свій стиль паріння та улюблену затяжку. Шукайте свій ідеальний баланс!

Яке співвідношення PG VG вибрати для системи?

Нагадуємо головне: більший відсоток VG – більша пара, густа рідина; більший вміст PG – насиченіший смак, рідка рідина. Для пода можна брати стандартну пропорцію гліцерину і пропіленгліколю 50/50 для насиченого смаку, або співвідношення VG/PG 60/40, щоб отримати більше пари від жижі.

 

Яка рідина для вейпу краща: сольова чи органічна?

Якщо ви любите класичний вейпінг, парите рідко, але багато, любите клуби пари, хочете знизити нікотинову залежність – вам підійде органічна рідина з натуральним нікотином. Якщо волієте парити по дорозі, непомітно для оточуючих, м'яко і без кашлю, у вас вже є стійка звичка до нікотину, потрібен швидкий перекур - вам підійде сольова рідина і паріння на вейпах малої потужності, одноразках та pod-системах. Змішувати обидва типи рідин в одному баку ми не рекомендуємо.

Чи є рідина для вейпу безпечною?

Рідина для електронних сигарет не містить сам тютюн, а лише очищений нікотин, тому в процесі паріння вейпер не вдихає токсичні продукти горіння тютюну. Порівняно зі звичайними сигаретами, шкода від паріння нікотинових рідин набагато менша. Тому ми рекомендуємо курцям переходити на безпечніші вейпи, це добра альтернатива палінню.

Інгредієнти, що використовуються для виробництва рідин для вейпу, застосовуються в харчовій, фармакологічній та косметичній промисловостях. Бензойна кислота, за допомогою якої найчастіше отримують солі нікотину, використовується також як харчовий консервант, наприклад у жуйці та мармеладі. Синтетична сіль бензоат нікотину зараз масштабно використовується у вейп індустрії, що забезпечує найвищий рівень задоволеності та комфорту при парінні в порівнянні з іншими солями.

Варто пам'ятати, що рідину для вейпу потрібно використовувати тільки за інструкцією від виробника та зберігати у належних умовах, щоб зберегти якість та належний рівень безпеки продукту. Жижі від відомих брендів містять перевірені інгредієнти та надійні у використанні. Будьте обережні при купівлі неперевірених рідин для вейпу та використовуйте продукцію найкращих виробників.

Сольову рідину зручно парити, вона за замовчуванням використовується в одноразках і тому її споживають дедалі більше з кожним днем. Тут треба звернути увагу, що парячи сіль, ви вживатимете більше нікотину, ніж при парінні органічної рідини. Враховуйте, що споживання великих доз нікотину буде відбиватися на вашому здоров'ї, переходьте на легкі рідини або нулівки!

Як зберігати рідину для вейпу?

Органічна рідина швидко темніє та окислюється у присутності кисню. Сольова жижа стійкіша і її можна довше зберігати, але не вічно. Головні правила зберігання – темне, сухе, прохолодне місце без прямого сонячного світла, у закритому флаконі. Зберігати слід у місцях, недоступних для дітей та свійських тварин.

Якщо ви робите самозаміс рідини «Зроби сам», важливо дотримуватись ще й правил безпеки по роботі з концентрованим нікотином – замішувати жижу в рукавичках, краплі на шкірі витирати серветкою, обов'язково промивати водою місця, на які потрапив концентрований нікотин. І, зрозуміло, зберігати нікотинову рідину без доступу для дітей та тварин.

Де придбати жижу з доставкою?

Робіть замовлення онлайн у нашому вейп-шопі SMvape, це займе всього кілька хвилин. Телефонуйте, якщо не впевнені, що купити - ми підберемо рідину під ваш девайс та звички! У нашому вейп-шопі 100% оригінальна, якісна продукція від найкращих брендів з доставкою по Україні. Приходьте особисто обирати рідини до наших магазинів у Кривому Розі та Запоріжжі!